“Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal’a Armağan” Kitap Takdimi

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından, “Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal’a Armağan” isimli kitap takdimi etkinliği düzenlendi. 14 Ocak 2022 Cuma günü saat 14.00’te Ataköy yerleşkesi Seminer Salonu 2’de gerçekleştirilen etkinlikte, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal’a Armağan Kitabı takdim edildi.

“VI. Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde ilki 2004 yılında yapılan ve TUDOK adıyla markalaşan Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi’nin 6.’sı, beş yıllık bir aranın ardından 13-16 Haziran 2021 tarihleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden çevrim içi olarak düzenlendi.

“VI. ULUSLARARASI TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRENCİ KONGRESİ”

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde ilki 2004 yılında yapılan ve TUDOK adıyla markalaşan Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Kongresi’nin 6.’sı, beş yıllık bir aranın ardından 13-16 Haziran 2021 tarihleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek.

“KÜLTÜRK” Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi 3. Sayısı Yayımlandı

“İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde çıkarılan “KÜLTÜRK” Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi’nin 3. sayısı (YAZ 2021) 02 Haziran 2021 tarihinde yayımlandı.“

Dergiye erişim için: https://dergipark.org.tr/tr/pub/kulturk 
 

“Uluslararası Klasik Türk Edebiyatında Yerlilik Bilim Şöleni”

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından, 24-25 Nisan 2021 tarihlerinde “Uluslararası Klasik Türk Edebiyatında Yerlilik Bilim Şöleni” başlıklı bilimsel etkinlik düzenlendi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çimen Atak ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal’ın açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte, yurt içi ve yurt dışından 28 akademisyen bildirilerini sundular.

Uluslararası "Klasik Türk Edebiyatında Yerlilik" Bilim Şöleni

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Klasik Türk Edebiyatında Yerlilik Bilim Şöleni ile, klasik Türk edebiyatı çerçevesinde verilen ürünlerde görülen her türlü “yerlilik” unsurunu tespit etmeye yönelik çalışmaların bir arada değerlendirilmesi ve yayımlanması suretiyle bu konunun sistematik bir envanterini çıkarmayı amaçlıyor. Şölen 24-25 Nisan 2021 tarihlerinde Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Kabul Edilişinin 100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde 12 Mart 2021 Cuma günü saat 19.00’da Adobe Connect Sanal Sınıf uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek olan “Kabul Edilişinin 100. Yılında İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” başlıklı panelimize tüm öğrencilerimiz davetlidir. Adobe Connect üzerinden gerçekleştirilecek olan etkinliğimize aşağıdaki linkten misafir girişi yaparak katılabilirsiniz.

“KÜLTÜRK” Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi’nin 2. Sayısı Yayınlandı

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde çıkarılam “KÜLTÜRK” Türk Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Dergisi’nin 2. sayısı (KIŞ 2020) 25 Aralık 2020 tarihinde yayımlandı. 

Dergiye erişim için tıklayınız…